SPREY POLİÜRETAN POLİÜREATAN Ana Sayfa HAKKIMIZDA İletişim Foto GaleriAna Menü     
Ürünlerimiz
Hava Durumu
    ANKARA
    İSTANBUL
    ANTALYA
Ürünlerimiz
Kur Bilgileri     
Dolar
Euro
Son: -
GÜNCEL

BİZ ENERJİNİZİ KORURUZ;Isı izolasyon malzemesi olan poliüretan sprey köpük mükemmel bir çatı,çephe,ve mantolama malzemesidir.poliüretan sprey TÜRKİYE de yeni bir ürün degildir.Poliüretan sprey 1986 yılından beri ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır.sprey poliüretan camyünü,strafor,eps gibi izolasyon malzemelerine göre bircok üstünlüğü vardır.Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknolojisi Bölümü öğrencilerine Isı Yalıtımı konusunda seminer verildi.

Narman Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknolojisi Kulübünün düzenlediği seminere konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu katıldı.

Tohumcu öğrencilere binalarda içerden ısı yalıtımı hakkında günümüz teknolojisindeki yenilikler hakkında bilgiler verdi ve 2017 Yılına kadar eski binaların da ısı yalıtımlarının yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Açılış konuşan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Metin Turan bu tür seminer ve aktivitelerin öğrencilerin gelişen ve her geçen gün büyüyen inşaat sektöründeki yenilikleri takip etmeleri, sektörel düzeyde gerçekleşen teknolojileri yakalama ve bu konularda kendilerini yenilemeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

Seminerde sunumu yapan İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu ise ısı ülkemizde yaklaşık 8.500.000 bina ve 16.000.000 konutun bulunduğunu belirterek ısıtma ve soğutma işi için oldukça büyük miktarda enerji ve buna bağlı olarak mali giderlerin oluştuğunu ifade etti.

\"Evler ve iş yeri verimli ve doğru bir şekilde yalıtıldığında, enerji veriminde ciddi mali tasarruf sağlanmaktadır. Yaşam konforu artmakta, ayrıca enerji tüketiminde meydana gelen azalma ile sadece ekonomik bir tasarruf kazanılmıyor aynı zamanda çevre de korunmuş oluyor\" diyen Tohumcu, 1 Kasım 2008 yılında yürürlüğe giren \'Isı Yalıtım Yönetmeliği\' uyarınca yeni yapılan inşaatlarda yalıtımının zorunlu olduğunu hatırlattı.

Eski binaların ısı yalıtımlarının ise 2017 yılına kadar yaptırılmasının yine yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Tohumcu, bu süre içerisinde bütün binaların \'Enerji Kimlik Belgelerinin\' oluşturulması gerektiğini bu gerekliliğin mezun olacak öğrenciler için önemli bir istihdam sağlayacağını kaydetti.

Seminer sonunda Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Metin Turan seminere konuşmacı olarak katılan İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu\'ya bir onurluk

Bizden Haberler
Duyurular     
Galeri


Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 2
Bugün : 1412
Dün : 542
Bu Ay : 15893
2009 © İZO YAPI - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
525088 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre